„A D.U.S. Kft. pécsi üzemcsarnokának komplex energetikai korszerűsítése” 

A D.U.S. Kft. a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretein belül meghirdetett GINOP-4.1.2-18 kódszámú, „Megújuló energia használatával megvalósuló épületenergetikai fejlesztések támogatása” tárgyú felhívásra 2018. július 03-án pályázatot nyújtott be.

A Pénzügyminisztérium, mint Támogató a pályázatot 2018. december 12-én 97 942 803 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesítette. 

Projekt alapadatok:

Kedvezményezett neve: D.U.S. Korlátolt Felelősségű Társaság

Projekt címe: „A D.U.S. Kft. pécsi üzemcsarnokának komplex energetikai korszerűsítése”

Projekt azonosítószáma: GINOP-4.1.2-18-2018-00124

Forrás megnevezése: ERFA

Projekt megvalósítási helyszíne: 7630 Pécs, Álmos utca 3., hrsz: 41290/52
Projekt költségvetése: 195 885 607 Ft

Megítélt támogatás: 97 942 803 Ft

Támogatás mértéke: 50 %

Projekt megvalósítás időszaka: 2019.02.28. – 2020.03.16.

 

A projekt tartalmának rövid bemutatása:

A D.U.S Kft. 1992-ben alakult. A vállalkozás létrehozásának célja, hogy az egykori alapító tag, a Pécsi Mezőgép Vállalat külkereskedelmét bonyolítsa. A cég elnevezése a három alapító társaság nemzetiségére utal (Deutsch – Ungarisch – Schweizerisch, Német – Magyar – Svájci).

A vállalkozás főtevékenysége: Emelő-, anyagmozgató gép gyártása (2822 ’08). Ezen tevékenység keretében elsődlegesen az alábbi termékek előállítása történik: darupályák, daruhidak; autóipari gyártó sorokhoz kapcsolódó szállítóberendezések; cementipari technológiai berendezések és szállítóberendezések; légi szállításhoz kapcsolódó szállító és anyagmozgató berendezések és egyéb acélszerkezetek; különböző tartály és nyomástartó edények; hegesztő és gyártórobotok segédberendezései és alkatrészgyártáshoz segédeszközök.

A projekt keretében megvalósult a vállalkozás pécsi üzemcsarnokának komplex energetikai korszerűsítése: teljes körű hőszigetelés, nyílászárók cseréje, fűtés, HMV és szellőzési rendszer korszerűsítése, világítási rendszer korszerűsítése, napelemes rendszer kiépítése. A fejlesztés eredményeként az eredeti GG (átlagost megközelítő) energetikai minőség szerinti besorolású épület CC (korszerű) besorolásúvá vált.

A beruházásnak köszönhetően jelentős, évi több mint 200 tCO2 üvegházhatású gáz kibocsátás csökkenés érhető el, ami hozzájárul a cég környezetbarát, energiahatékony működéséhez. Ez igen jelentős, évi mintegy 25 millió Ft energiaköltség megtakarítást jelent az üzemeltetés során, ami elősegíti a piaci versenyképesség növelését, ezáltal új piacok megszerzésének esélyét. A tervezett energetikai rekonstrukció az üzemcsarnokban dolgozók energiatudatosságát is nagyban növeli.